تبلیغات
بیا تو پشیمون نمیشی - F.E.A.R. 2: Project Origin

بیا تو پشیمون نمیشی
پارازیتی در زندگی روز مره شما


سازنده: Monolith Productions
ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment

سری:
F.E.A.R.i
موتور: Lithtech: Jupiter EX

پلتفرم: PC ,Xbox 360 ,PlayStation 3
تاریخ انتشار: NA February 10, 2009

EU February 13, 2009
AUS February 13, 2009

ژانر: Modern First-Person Shooter
مود: Single-Player ,Multi-Player
درجه: ESRB: M

PEGI: 18+
OFLC: RC - Original Rating

رسانه ها: Blu-ray Disc ,DVD

وب سایت: projectorigin.warnerbros.com


سیستم مورد نیاز: Minimum

OS: Windows XP SP2/Vista SP1
CPU: P4 2.8GHz (3.2GHz Vista)/Athlon 64 3000+ (3200+ Vista)
Video Card: Fully DX9-compliant graphics card with 256MB (SM 2.0b). NVidia 6800 or ATI X700.
RAM: 1GB (1.5GB Vista)
HDD: 12GB
DirectX: 9.0c
Sound Card: DX9.0c compliant
Optical drive: DVD (boxed only)
Internet: Broadband

Recommended

OS: Windows XP SP3/Vista SP1
CPU: Core 2 Duo 2.2GHz processor family/Athlon 64 X2 4400+ (required for MP host)
Video Card: Fully DX9-compliant graphics card with 512MB (SM 3.0). NVidia 8600 GTS or ATI HD 2900 XT.
Memory: 1.5GB
HDD: 12GB
DirectX: 9.0c
Sound Card: DX9.0c compliant
Optical drive: DVD (boxed only)
Internet: Broadband (768kbit/sec upstream required to host 16 players)
iنام بازی: در 4 ژوئن 2007 شرکت Monolith برنامه ایی را به نام "Name Your Fear" برای پیدا کردن نام جدید برای ادامه F.E.A.R برگزار کرد. دلیل این امر این بود که شرکت Vivendi ناشر سری F.E.A.R فقط حقوق مربوط به نام تجاری F.E.A.R را در اختیار داشت ولی حقوق مربوط به کاراکتر ها و داستان در اختیار شرکت Monolith یعنی سازنده F.E.A.R بود. شرکت کنندگان تا 22 ژوئن فرصت داشتند تا نام بازی را ذکر کنند. سپس از بین شرکت کنندگان 3 فینالیست انتخاب شدند. این مسابقه در سایت nameyourfear.com برگزار شده بود.

در 3 آگوست 2007 اسامی 3 فینالیست به این صورت بیان شد; Dead Echo, Project Origin, Dark Signal و نظر سنجی برای انتخاب نام بازی از این موارد شروع شد. در تاریخ 10 آگوست 2007 نظر سنجی بسته شد. و در تاریخ 6 سپتامبر 2007 برنده نظر سنجی Project Origin عنوان شد.

در تاریخ 8 سپتامبر 2008 سازنده بازی, شرکت Monolith و ناشر بازی WB Games اعلام کردند که نام F.E.A.R را از شرکت Activision/Blizzard خریداری کرده اند. نام Project Origin باقی ماند ولی به عنوان یک زیر نام استفاده میشود. این بازی نسخه های تکمیلی یعنی Extraction Point و Perseus Mandate را به رسمیت نمیشناسد پس این نسخه های تکمیلی را ساخته نشده بدانید!

گیم پلی: گیم پلی عاملهای اساسی از F.E.A.R که شامل توانایی آهسته کردن صحنه ها و حمله تن به تن می باشد در خود دارد. حالت دویدن و اختیار پوشش ساختن مزیتهای جدید در بازی هستند. سیستم سلامتی همانند سیستم سلامتی بازی اول است (در تریلرهای اولیه شبیه به Call of Duty 2 کار شده بود) ولی امکان هدف گیری دقیق, اصلاح شده , و از Call of Duty 2 وام گرفته شده است. تنوع دشمنان نسبت بازی اول بیشتر و نبرد های دیدنی تر شده است. همچنین هوش مصنوعی, بهبود یافته و محیط های باز و بزرگتر در بازی به کار رفته است. سیستم سیو بازی دیگر شبیه به F.E.A.R نیست که بازیکن می توانست در هر نقطه بازی را سیو کند بلکه امکان سیو وجود نداشته و رسیدن به چک پوینت ها باعث سیو می شود.


نبود خون و خونریزی: در صورتی که مشاهده کردید خونریزی در بازی وجود ندارد, وارد بازی شده و در قسمت Game Settings گزینه Full Violence را در حالت YES قرار دهید. اما اگه این گزینه وجود نداشت بدونید که این بخش کلیدی یعنی خون و خونریزی برای کاهش درجه خشونت بازی و توسط سازنده ها در بعضی مناطق سانسور شده. پس برای حل این منظور:

- فایل ضمیمه در آخر همین پست را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.
- فایل را در پوشه نصب بازی و روی همان فایل کپی کنید.
- وارد بازی شده و در قسمت Game Settings گزینه جدید Full Violence را در حالت YES قرار دهید.
- لذت ببرید!
مقدمه داستان: بازی, داستان ماوراء‌ طبیعی یک دختر خیالی قدرتمند به نام آلما (Alma) را دنبال می کند. به خاطر ظلمهایی که در حق او انجام شده همچنان با انتقام, بانیان را نابود می کند و خشم خود را به صورت پدیده های فوق‌الطبیعی بروز می دهد. به جای قرار گرفتن در نقش پیشرو (Point Man) که کاراکتر اصلی .F.A.E.R بود, کاراکتر اصلی, گروهبان مایکل بکت (Michael Becket) عضو نیروی دلتا (Delta Force) می باشد که به همراه یک گروه برای گرفتن جنیویو اریستاید (Genevieve Aristide) رئیس تشکیلات تکنولوژی آرماکم (Armacham Technology Corporation و به اختصار ATC), تقریبا سی دقیقه قبل از پایان F.E.A.R فرستاده می شود.


داستان: بازی با گرفتار شدن خیالی بکت در یک شهر خرابه شروع می شود و او آلما را در حال قدم زدن می بیند. وقتی او از خیال بیرون می آید ماشین حامل گروه به آپارتمان محل سکونت اریستاید می رسد.

اعضای دیگر گروه دلتا در این راه عبارتند از:

- ستوان اول کیرا استوک (Keira Stokes)
- فرمانده گروه - گروهبان اول سدریک گریفین (Cedric Griffin)
- گروهبان هارولد کیگان (Harold Keegan)
- گروهبان رید جانکوفسکی (Redd Jankowski)
- گروهبان جیمز فاکس (James Fox)
- راننده گروه - گروهبان مانوئل مورالس (Manuel Morales)

بعد از ورود به ساختمان و مقابله با حملات گروه عملیات سیاه (Black OPS) که مشخص شد از طرف هیئت مدیره آرماکم برای کشتن اریستاید اعزام شده اند, بکت سرانجام اریستاید را پیدا می کند و او ادعا می کند که بکت و تیم او تنها کسانی هستند که می توانند آلما را متوقف کنند, اما قبل از اینکه اریستاید جزییات را شرح دهد, پیشرو, عضو F.E.A.R راکتور آزمایشگاه Origin را منفجر می کند و بکت در اثر برخورد موج انفجار بیهوش می شود.

موقعی که بکت در حالت نیمه بیهوشی قرار می گیرد, متوجه می شود تیمی از دکترها که زیر نظر اریستاید می باشند بر روی او در حال فعالیت هستند و او تصاویر خیالی از آلما را دوباره می بیند. بعد از اینکه بکت به هوش می آید خود را در یک بیمارستان زیر زمینی میابد و سعی می کند که خود را به گروهش برساند. او در این بین متوجه می شود که عکس العمل بسیار سریعتری پیدا کرده که حدس زده می شود ناشی از جراحی باشد. بیمارستان توسط نیروهای آرماکم که توسط کلنل ریچارد ونک (Richard Vanek) هدایت می شوند و قصد پاکسازی دارند, مورد حمله قرار می گیرد و بکت می بایست برای خروج مبارزه کند. در هنگام فرار, بکت پیغام رادیویی از فردی ناشناس که خودش را اسنیک فیست (Snake Fist) و کمی بعد آلما را مادر آخرالزمان معرفی می کند دریافت می کند. همچنین اسنیک فیست عنوان می کند که توانایی ذهنی بکت که در بیمارستان و به واسطه محفظه همگام سازی (Attunement) تقویت شده است, موجب آزار آلما می شود به طوریکه آلما سعی در نابود کردن بکت دارد.

بکت بعد از رسیدن به فضای باز اعضای باقیمانده گروه شامل استوک, گریفین, و مورالس را میابد و گروه به مدرسه وید (Wade Elementary), یک مدرسه تحت کنترل آرماکم که اسنیک فیست و اریستاید در آن مخفی شده اند راهی می شود. بعد از وارد شدن به زیر زمین مدرسه, بکت می فهمد که زیر زمین مدرسه در حقیقت آزمایشگاه تحقیقاتی آرماکم برای انجام یک پروژه به نام پاراگون (Paragon) بوده است. در این پروژه هدف یافتن بچه های با استعداد فکری و فرستادن آنها برای کار در آرماکم بود. درضمن بکت می فهمد که پروژه هاربینگر (Harbinger) یک کوشش برای ساختن فرماندهان ذهنی شبیه به Paxton Fettel بوده است و بکت و کیگان امید بخشترین و محتملترین نفرات بودند.

بکت در آزمایشگاه زیر زمینی, کلنل ونک را می کشد و اسنیک فیست را پیدا می کند. اسنیک فیست خودش را تری هالفورد (Terry Halford) معرفی می کند, یک محقق آرماکم که برای اریستاید و در پروژه Harbinger کار می کرده است. او توضیح می دهد که تنها راه برای شکست دادن آلما رفتن به سوی یک پایگاه آرماکم که محل دستگاه تقویت قدرت ذهن بوده می باشد و این پایگاه در داخل یک راکتور هسته ای و در جزیره آرام قرار دارد. با این دستگاه بکت می تواند احتمالا با توانایی های ذهنی خودش آلما را شکست دهد. وقتی بکت و هالفورد آماده می شوند تا محل را ترک کنند, هالفورد توسط یک آدمکش رپلیکا سر بریده می شود.

در مسیر حرکت به سوی جزیره آرام, ماشین حامل گروه بکت توسط نیروهای کمین کرده رپلیکا مورد حمله قرار می گیرد و گروهبان کیگان که بی اراده و گیج به نظر می رسد گروه را ترک می کند. بکت به دستور استوک به دنبال کیگان رفته و سعی می کند تا او را باز یابد. بعد از مدتی استوک به بکت توصیه می کند تا از طریق تونل حمل بار آرماکم خود را به جزیره آرام برساند. در تونل حمل بار, Becket چندین بار کیگان را باز هم بی اراده می بیند و به نظر می رسد او هم به سمت جزیره هدایت می شود.پایان داستان: بکت سرانجام اعضای باقیمانده گروه یعنی استوک و مورالس را در جزیره آرام پیدا می کند و به همراه استوک به سوی آزمایشگاه آرماکم راهی می شود. بکت وارد دستگاه تقویت قدرت ذهن می شود و استوک هم که سعی می کرد دستگاه را فعال کند توسط اریستاید کشته می شود. اریستاید عنوان می کند که بکت طعمه ای برای آلما بوده و به جای آنکه آلما را نابود کند اریستاید تصمیم گرفته است که آلما و بکت را در کنار هم قرار دهد. همچنین عنوان می شود که وجود الما تضمینی برای آینده اریستاید است. ناگهان آلما ظاهر شده و اریستاید را نابود می کند و درحالی که دستگاه تقویت قدرت ذهن بسته می شود آلما به بکت نزدیک می شود. سپس بکت خود را در خیال دیگری می بیند و در حالی که سعی می کند دستگاه را دوباره فعال کند با گروهبان کیگان دیوانه شده به نبرد می پردازد. او در این بین عنوان می کند چرا باید آلما به بکت علاقه مند شده باشد و او را بخواهد. بکت تصاویری از آلما که در حال نزدیکی با او می باشد می بیند.

سرانجام پس از کشته شدن کیگان (که در نهایت خود او این را از بکت می خواهد) و فعال کردن آخرین سویچ, بکت از خیال خود بیرون رفته و خود را در نشسته بر روی دستگاه می بیند. ناگهان دستگاه باز می شود و او آلما را ایستاده در میان غباری از آتش (مشخص می شود زمان بسیاری گذشته و محیط بیرون نابود شده است) می بیند در حالی که از بکت باردار شده است. با نزدیک شدن آلما به سوی بکت, لمس شکمش, شنیدن صدایی (دخترانه) که مادر (mommy) می گوید و آن نوید سومین نمونه (Prototype) می باشد بازی به پایان می رسد.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 خرداد 1390 توسط امین ایزدیار
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir