تبلیغات
بیا تو پشیمون نمیشی - L.A.Noire خواهد آمد

بیا تو پشیمون نمیشی
پارازیتی در زندگی روز مره شما

بازی L.A Noire از عناوینیست که نزدیک به سه سال خبری از آن نبود تا این که اخیراً اطلاعات و تصاویری از این بازی منتشر شد. با توجه به اطلاعات بدست آمده وقایع بازی در سال 1947 اتفاق می‌افتد. شما در نقش Cole Phelps، یکی از اعضای اداره‌ی پلیس شهر لس آنجلس خواهید بود. Cole باید با تنها باتومی که دارد خیابان‌های این شهر را پاکسازی کند؛ این کار را باید در حالی انجام دهید که پلیس لس آنجلس دچار فساد شده است. غیر از این او از گذشته مشکلاتی دارد. در جریان جنگ جهانی دوم او اشتباهات بزرگی انجام داده است که تاثیرات آن هنوز هم دیده می‌شود.

در طول بازی Phelps پیشرفت می‌کند و از یک مامور خیابانی به درجه‌های بالاتر و سپس به بخش جنایی می‌رود. در این مدت هم با همکارهای جدیدی آشنا می‌شود ولی ممکن است بعضی از این همکارها پلیسی فاسد باشند، پس در طول بازی شما باید مراقب باشید. در ادامه او باید به عنوان یک کارآگاه پرونده‌های جنایی را حل کند و این کار بخش مهمی از گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهد. گفته شده است که بسیاری از جرم‌ها و جنایت‌های بازی از اتفاقات واقعی گرفته شده است. جنایت‌هایی که در سال 1940 اتفاق افتاده و منبع آن بیشتر روزنامه‌ها هستند. با این حساب باید با داستانی واقع گرایانه و مهیج روبه‌رو باشیم.

 

همانطور که گفته شد شما در نقش یک کارآگاه باید پرونده‌های جنایی را حل کنید. برای این بخش، بازی امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اولین مرحله در حل پرونده، رفتن به صحنه‌ی جرم و پیدا کردن سرنخ‌هایی است که می‌تواند شما را در رساندن به قاتل کمک کند. اما این سرنخ‌ها به طور واضح و آشکار جلوی شما قرار نگرفته‌اند و باید چشمانی تیز داشته باشید تا این سرنخ‌ها را پیدا کنید. سازندگان ادعا کرده‌اند که صحنه‌های جرم در بازی طبیعی هستند؛ برای مثال شما یک عینک را در آن منطقه پیدا می‌کنید که برندی مخصوص دارد و آن را در دفترچه یادداشت خود می نویسید و سراغ آن را در مغازه‌ها می‌گیرید تا مدرکی خوب پیدا کنید. این فقط یک مثال از انواع سرنخ‌های موجود در بازیست. دفترچه‌ی یادداشت هم یکی از امکانات این بازی است؛ شما سرنخ ها و مدارک خود را در این دفترچه یادداشت می کنید و سپس با استفاده از آن‌ها به جستو‌جو می‌پردازید و یا ادعاهای دروغ را رد می‌کنید.

اما بخش حل پرونده‌ها فقط به اینجا ختم نمی‌شود. بعد از این که صحنه‌ی جرم را بررسی کردید و تحقیق‌های خود را انجام دادید می‌توانید از شخصیت‌های موجود در بازی و متهمان هم بازجویی کنید. برای بازجویی هم سازندگان کاری جالب انجام داده‌اند. شما هنگام بازجویی و یا مصاحبه با دیگران باید حدس بزنید که فرد حقیقت را می‌گوید یا دروغ. طبیعتاً این کار هم فقط با توجه با حالات صورت شخصیت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود و اینجاست که تکنیک جدید سازندگان بازی خودنمایی می‌کند. بازیگر در اتاقی بزرگ می‌نشیند و دیالوگ‌های بازی را با نشان دادن احساسات خود می‌گویند. دوربین‌هایی که دور تا دور اتاق هستند از او فیلمبرداری می‌کنند و بدون نیاز به انیماتور، انیمیشن‌ها همراه با صدا وارد بازی می‌شوند. با استفاده از این روش تمام حرکات صورت بازیگر ضبط می‌شود و عیناً در بازی گذاشته می‌شود و این شما هستید که باید بفهمید گفته‌های فرد صحیح است یا دروغی بیش نیست. با استفاده این تکنولوژه که می‌توان آن را یک تحول به حساب آورد این کارها سریعتر انجام می‌شوند. در هنگام بازجویی سه امکان در اختیار شما وجود دارد که عبارت اند از: ریشخند زدن، متهم کردن و استفاده از قدرت. همچنین در قسمت صداگذاری کاراکترها نیز از 300 بازیگر استفاده شده است تا این صداها طبیعی و واقعی به نظر برسند.

با توجه به اطلاعات بدست آمده L.A Noire یک عنوان Open World خواهد بود. سریعاً عنوانی مثل GTA یا بازی‌های هم سبک آن را در نظر نگیرید زیرا این عنوان با بقیه‌ی آنها تفاوت دارد. برای مثال شما نمی توانید در شهر راه بیفتید و هرطور که خواستید رفتار کنید و مردم شهر را بکشید. این کار می‌تواند محیط بازی را بیشتر از بقیه عناوین هم سبک خود واقع گرایانه نشان دهد.

طراحی محیط شهر نیز به نظر خوب می‌رسد. سازندگان سعی کرده‌اند در این مورد تحقیق زیادی بکنند تا شهر را به طور طبیعی شبیه سازی کنند و طبق گفته‌ی دیگر مجله‌ها و سایت‌ها محیط بازی به خوبی بازیباز را به سال 1940 خواهد برد. برای این تحقیقات می‌توان آهنگ‌ های درون بازی و حتی قیمت قهوه در مغازه‌ای را مثال زد. شاید بشود گفت محیط L.A Noire بزرگ و پرجزئیات است و این نکته شما را مجذوب خود خواهد کرد البته اگر واقعاً به درستی شبیه سازی شود.

L.A Noire تا به اینجا نکات جدید و ارزشمندی را نشان داده است. سیستم جدید ثبت دیالوگ‌ها و تصاویر، محیطی بزرگ، داستانی واقع گرایانه و حل پرونده‌های جنایی به شکلی مبتکرانه همگی از نوآوری‌ها و نکات خوب بازی هستند. البته هنوز اطلاعاتی از بخش اکشن بازی منتشر نشده است. گفتنیست در ابتدا این بازی برای کنسول PS3 در نظر گرفته شده بود ولی بعد از این که اطلاعاتی از بازی منتشر شد، خبر منتشر شدن این بازی برای Xbox 360 هم رسماً تایید شد.


 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 اردیبهشت 1390 توسط امین ایزدیار
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir